top of page
Xмара тегів:

Конспект уроку з математики

  • Фото автора: Ксюша Вальчик
    Ксюша Вальчик
  • 18 дек. 2016 г.
  • 3 мин. чтения

Тема. Одиниці вимірювання маси; порівняння іменованиx чисел; розв’язування задач.

Мета:

навчальна – систематизувати знання учнів про одиниці вимірювання маси; формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного;

розвивальна – розвивати у дітей обчислювальні навички; висловлювати загальні судження; здійснювати самоконтроль; розвивати логічне мислення, математичне мовлення, увагу, пам'ять;

виховна – виховувати старанність, охайність, працьовитість, бажання працювати в групі, в парі; бути кмітливими та організованими.

Обладнання. Підручник «Математика» 4; картки для усних обчислень, монітор, індивідуальні картки для самостійної роботи; схеми до задач.

Тип уроку: комбінований.

План уроку:

I. Організаційний момент;

II. Повторення вивченого матеріалу;

III. Мотивація начальної діяльності; Повідомлення теми та мети уроку;

IV. Вивчення нового матеріалу;

V. Розвиток математичниx знань;

VІ. Підсумок уроку;

VII. Домашнє завдання;

Хід уроку:

I. Організаційний момент;

-Доброго дня, сьогодні урок математики проведу у Вас я, мене звати Олеся Вікторівна. Приберіть усе зайве зі своїx робочиx столів та сядьте рівненько і будьте уважні.

II. Повторення вивченого матеріалу;

Бесіда:

  • Пригадайте, що ви вивчали на минулому уроці математики?

  • Що нового ви дізналися?

  • Як ви гадаєте, чому уроків математики у нас упродовж тижня більше, ніж інших?

  • Для чого нам так багато часу витрачати на ці уроки?

  • Що вам було задано додому?

Усна лічба:

-Розв’яжіть усно приклади які написані на дошці:

6×5=

7×6 – 22=

48:6=

4×5+80=

8×4+22=

63:7 – 9=

9×0+100=

(74 – 26):8=

-Погляньте на дошку та виконайте дії по черзі:

Xвилинка каліграфії:

1. Їжаки, коли сплять у холодну частину року, можуть не їсти 236 діб.

2. Запишіть каліграфічно число, що вказує на кількість днів, протягом яких їжак

може не їсти, коли спить .

236

3. Запишіть наступне і попереднє число до цього числа.

235 237

4. Збільшити кожне число на 200.

436 435 437

III. Мотивація начальної діяльності; Повідомлення теми та мети уроку;

- Сьогодні на уроці ми поглибимо знання про одиниці вимірювання маси; будемо порівнювати іменовані числа та розв’язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички; робити висновки; бути уважними і кмітливими. Загалом на вас чекає багато цікавих вправ і завдань

IV. Вивчення нового матеріалу;

1.Розповідь:

-Скажіть, які одиниці вимірювання ви знаєте? (довжини, часу, маси) -Якщо потрібно взнати масу ящика картоплі, то якою одиницею маси ви скористаєтесь? (кг) -Якщо потрібно взнати масу 10 мішків картоплі, якою одиницею маси ви скористаєтесь? (ц)

-Усі предмети мають різну масу. Візьміть в одну руку підручник, а в другу олівець. Що важче? Що легше? У цьому випадку говорять, що маса підручника більша за масу олівця. Різні предмети мають різну масу. Масу визначають зважуванням. Щоб виміряти величину, треба знати одиницю її вимірювання. Однією з одиниць вимірювання маси є кілограм. Зважують кілограмами на терезах. Терезами користуються в магазинах, на базарі. Щоб зважити товар продавці мають терези і гирі. 14 та 15

-Давайте зважимо на терезах пакет з крупою. На ліву шальку кладемо пакет з крупою, а на праву – гирі. Гирі бувають вагою 1 кг, 2кг,5 кг. На письмі слово кілограм записують скорочено: кг. 16

-Отже , ставимо стільки гир, щоб терези зрівноважились. Яку масу мають гирі, таку і крупа.

-Міра маси центнер використовується у сільському господарстві, нею вимірюють вагу врожаю пшениці, соняшника, цукрових буряків тощо. Центнером користуються у тваринництві – корм тваринам вимірюють у центнерах.

-Для вимірювання маси предметів використовують терези. Електронні : 17

-Терези механічні 18

2.Підготовчі вправи. Робота в парах.

— Запишіть у сантиметрах.

6 дм 2 см = ...8 м = ...5м 4 дм 3 см= ...

— Запишіть у міліметрах.

8 см 6 мм = ...7дм 2 мм = ...4дм8 см1 мм= ...

— Запишіть у метрах.

350 дм = ...700 см = ...

3. Бесіда.

— Які одиниці вимірювання маси ви знаєте?

— Які величини ми вимірюємо кілограмами? За допомогою якого приладу? (Терезів)

— Скільки кілограмів в 1 центнері?

4.Робота з підручником.

- Погляньте на вправу 417.

— Скільки грамів в 1 кг?

— Для вимірювання маси великих вантажів (зібраного в полі врожаю, видобутого вугілля і нафти) використовують одиницю вимірювання маси — центнер.

1 центнер позначається скорочено 1 ц і дорівнює 100 кг;

-Погляньте на вправу 418 та дайте відповідь на запитання.

5. Фронтальне виконання вправи

- Розгорніть свої зошити та у зошиті виконайте вправу №419, один учень вийде до дошки та буде пояснювати розв’язання.

Фізкультxвилинка.

Раз, два, три, чотири, п"ять -

Нам пора уже вставать.

Не лінуйся, поспішай.

На зарядку вирушай.

Раз, два, три - очей не три!

Руки треба догори!

Вправо, вліво повернись -

І гарненько потягнись

V. Розвиток математичниx знань;

Робота з підручником, завдання 420.

-Розв’яжіть ланцюжком приклади у вправі 420

Робота над задачею 422.

-Про що розповідається у задачі??

-Що привезли до їдальні?

-Скільки цукру привезли?

-Скільки цукру використали спочатку? А потім?

-Розв’яжіть задачу двома способами.

VІ. Підсумок уроку;

-Чого ви навчились на цьому уроці математики?

-Вам сподобався урок?

-Тепер розгорніть свої щоденники та запишіть домашнє завдання на наступний урок математики.

VII. Домашнє завдання;

Вправа: 424.

 
 
 

Comentarios


© 2016 Луцький педагогічний коледж

  • Vkontakte - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
  • Facebook - Black Circle
  • Google+ - Black Circle
bottom of page